WASHPAPA

Washpapa - papier do prania i szycia

washpapa papier do szycia i prania washpapa.pl  pranie nr 23 potpot z washpapy

Nasze produkty szyjemy z Washpapy - papieru, który można prać i ponownie używać, co oczywiście sprawdziliśmy na sobie. Na samym początku wypraliśmy jednego POTPOT'a w kolorze sahara około 50 razy - zblakł ale nie rozpuścił się w wodzie, nie przetarł ani nie rozerwał.

 

W trakcie użytkowania rzeczy uszytych z washpapy należy pamiętać, iż to jest papier, którego długie włókna celulozy w połączeniu z lateksem sprawiają, że jest bardzo wytrzymały. Jednak jego niewłaściwe użytkowanie, zbyt mocne obciążanie, bądź nadmierne szarpanie sprawi, że się rozerwie.

Papier też jest dużo delikatniejszy i narażony na rozdarcia wtedy, kiedy jest wilgotny albo mokry. W takich sytuacjach należy go użytkować ostrożniej, mniej obciążając - lub poczekać aż wyschnie. 

Poniżej parę informacji na temat samej washpapy.

Washpapa [washable paper] doskonale sprawdza się w praniu - nie odkształca się, nie odbarwia ani nie rozpuszcza w wodzie. Dzięki tym właściwościom papier ten jest używany przez wielu producentów jeansów do produkcji metek.

Washpapa [washable paper] znalazł zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek, torebek i ozdób oraz okładek książek, notesów i kalendarzy. Powstają z niego również torby, etui na laptopy i telefony, kosmetyczki, abażury a nawet biżuteria.

Washpapa Aged wyglądem przypomina skórę. Doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami - lnem, filcem i ze skórą.

Można ją nadrukowywać, laminować, pokrywać folią a także grawerować, wypalać wypalarką oraz tłoczyć.

Papier Washpapa jest trwały i elastyczny, a dzięki zawartej w nim odrobinie lateksu wytrzymały na tyle, iż wykorzystywany jest do szycia nawet bardzo ciężkich rzeczy.

Papier posiada certyfikat Oeko- Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym.

Typowy skład Washpapy:

 4 - 6 % woda

 0,5 - 2 % chemikalia i inne

 0,5 - 2 % barwniki

 5 - 35 % lateks

 60 - 91 % włókna celulozy

Skład papieru może ulegać zmianie w zależności od procentowej zawartości poszczególnych komponentów. Producent nie podaje każdorazowo składu danej partii papieru.

Więcej informacji na temat tego papieru na www.washpapa.

washpapa - papier do szycia i prania

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl