nowości
Venice Slick różowo wrzosowa grafitowe paski OUTLET
Venice Slick różowo wrzosowa grafitowe paski OUTLET
160,00 zł 110,00 zł
szt.
Florence Slick różowo wrzosowa grafitowy pasek  OUTLET
Florence Slick różowo wrzosowa grafitowy pasek OUTLET
160,00 zł 110,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach lub chcesz wypisać się z newslettera.
#Whomademybag?

#Who made my fibre? #I made your fibre

#Who made my bag? #I made your bag

#Who made my clothes?

Zadając pytanie #ktozrobiłmojeubrania? firmy odzieżowe są zachęcane do tego, by opowiadały gdzie i w jakich warunkach powstają ich produkty oraz jakie historie się za nimi kryją.

Teraz i POTPOT wraz z Washpapą dołącza do ogólnoświatowej Akcji Fashion Revolution, o której więcej piszemy tutaj Fashion Revolution.

Polega ona na tym, aby w miarę możliwości w sposób transparentny opisać każdy z etapów produkcji tekstyliów, z których szyjemy nasze torby. Dzięki czemu pokazujmy naszym klientom bardziej innowacyjne i zrównoważone podejście do tworzenia mody.

Skóry, których używamy szyjąc paski do naszych toreb są garbowane w Polsce lub we Włoszech, taśmy parciane są produkowane we Włoszech, nici kupujemy od polskiego producenta, Washpapę kupujemy w Niemczech a torebki szyjemy ręcznie w małej pracowni krawieckiej w Poznaniu.

Poniżej cykl produkcyjny Washpapy, która jest produkowana w fabrykach w Europie i z której powstają nasze torby.

Począwszy od certyfikatu FSC, uzyskiwanego na etapie pozyskiwania pulpy drzewnej, niezbędnej do produkcji papieru, po Oeko Tex Standard 100 i spełnienie norm Reach, Washpapa jak najbardziej zyskuje prawo do mówienia o sobie #Imadeyourfibre a my szyjąc z Washpapy możemy w pełni odpowiedzialnie pisać #Imadeyourbag. 

Poniżej kilka słów od producenta Washpapy na temat jego podejścia do kwestii ekologii, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Texon - [producent Washpapa bardzo] - poważnie podchodzi do kwestii środowiskowych.

Po niezależnym audycie wszystkie produkty Texon Vogue uzyskały certyfikat FSC (Forestry Stewardship Council). Certyfikat gwarantuje to, iż produkty wytworzone z pulpy drzewnej pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, które zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC jest uważany za najbardziej rygorystyczny, międzynarodowy standard dla odpowiedzialnego leśnictwa.

Washpapa Standard [Texon Vouge] spełnia również wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, która testuje szkodliwe substancje na tekstyliach, które mają bliski kontakt ze skórą.

Cytując Texon: "Nie tylko nasze produkty są trwałe. Dążymy również do tworzenia procesów, które zmniejszą nasz wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, zużycia energii i zużycia świeżej wody w naszych działaniach produkcyjnych." Produkujemy odpowiedzialnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl