#Whomademybag?

#Who made my fibre? #I made your fibre

#Who made my bag? #I made your bag

#Who made my clothes?

Zadając pytanie #ktozrobiłmojeubrania? firmy odzieżowe są zachęcane do tego, by opowiadały gdzie i w jakich warunkach powstają ich produkty oraz jakie historie się za nimi kryją.

Teraz i POTPOT wraz z Washpapą dołącza do ogólnoświatowej Akcji Fashion Revolution, o której więcej piszemy tutaj Fashion Revolution.

Polega ona na tym, aby w miarę możliwości w sposób transparentny opisać każdy z etapów produkcji tekstyliów, z których szyjemy nasze torby. Dzięki czemu pokazujmy naszym klientom bardziej innowacyjne i zrównoważone podejście do tworzenia mody.

Skóry, których używamy szyjąc paski do naszych toreb są garbowane w Polsce lub we Włoszech, taśmy parciane są produkowane we Włoszech, nici kupujemy od polskiego producenta, Washpapę kupujemy w Niemczech a torebki szyjemy ręcznie w małej pracowni krawieckiej w Poznaniu.

Poniżej cykl produkcyjny Washpapy, która jest produkowana w fabrykach w Europie i z której powstają nasze torby.

Począwszy od certyfikatu FSC, uzyskiwanego na etapie pozyskiwania pulpy drzewnej, niezbędnej do produkcji papieru, po Oeko Tex Standard 100 i spełnienie norm Reach, Washpapa jak najbardziej zyskuje prawo do mówienia o sobie #Imadeyourfibre a my szyjąc z Washpapy możemy w pełni odpowiedzialnie pisać #Imadeyourbag. 

Poniżej kilka słów od producenta Washpapy na temat jego podejścia do kwestii ekologii, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Texon - [producent Washpapa bardzo] - poważnie podchodzi do kwestii środowiskowych.

Po niezależnym audycie wszystkie produkty Texon Vogue uzyskały certyfikat FSC (Forestry Stewardship Council). Certyfikat gwarantuje to, iż produkty wytworzone z pulpy drzewnej pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, które zapewniają korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC jest uważany za najbardziej rygorystyczny, międzynarodowy standard dla odpowiedzialnego leśnictwa.

Washpapa Standard [Texon Vouge] spełnia również wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, która testuje szkodliwe substancje na tekstyliach, które mają bliski kontakt ze skórą.

Cytując Texon: "Nie tylko nasze produkty są trwałe. Dążymy również do tworzenia procesów, które zmniejszą nasz wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, zużycia energii i zużycia świeżej wody w naszych działaniach produkcyjnych." Produkujemy odpowiedzialnie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl